Rreth 150 qytetarë afganë mbërritën në aeroportin e Rinasit. Avioni i ardhur nga Abu Dabi është ulur në pistë rreth orës 5 të mëngjesit.

Ministria e Jashtme konfirmon se 103 persona janë akomoduar në Qytetin Studenti dhe 47 të tjerë në struktura hoteljere në Durrës.

Në total janë 607 qytetarë afganë të ardhur në Shqipëri 4 ditët e fundit.

Kujtojmë se qytetarët afganë u detyruan që të linin vendin e tyre pasi talebanët morën nën drejtim pushtetin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here