Aksident i rëndë në Lezhë.

Ngjarja ka ndodhur në aksin e vjeter Lezhe- Milot. Nje automjet ka humbur kontrollin duke u perplasur me murin rrethues te nje banese ne fshatin Manati te Lezhes.

Për pasojë ka humbur jetë shtetasi Paulin Gjomarkaj dhe ka mbetur i plagosur Nikoll Gjini.

Në vendngjarje ka shkuar policia që ka kryer veprimet proceduriale për të përcaktuar shkaqet e këtij aksidenti. autoambulanca kane mberritur ne vendgjarje.