Aksident në aksin Elbasan-Peqin. Mjeti përplas një burrë që po udhëtonte me biçikletë dhe largohet. Kalimtarë të rastësishëm i japin ndihmën e parë dhe e dërgojnë në spital.
Elbasan / Informacion paraprak

Më datë 24.09.2021,rreth orës 20:05, në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Murras , një mjet ende i paindetifikuar , ka aksidentuar shtetasin V.H , 56 vjeç, banues në Cërrik, i cili po qarkullonte me biçikletë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për identifikimin e drejtuesit të mjetit dhe zbardhjen e shkaktut të aksidentit.