PEQIN – Befason skuadra e Shkumbinit. Për herë të parë në kampionatin shqiptar një grua është zgjedhur si zëvendës trajnere. Bëhet fjalë për turken Ilknur Aktas, e cila do të jetë ndihmësja e Hetlem Çapjës.

Risi në futbollin shqiptar teksa një grua vendos të kontribuojë në një ekip futbolli për meshkuj si pjesë e stafit teknik. Një lëvizje e papritur që tashmë ka nxitur interesin për të parë se si do të jetë aventura e turkes në këtë sezon të ri futbollistik.

Kujtojmë që Kategoria e Dytë do të luajë sot javën e dytë, ndërsa Shkumbini ka humbur në ndeshjen e parë me Orikun dhe takimin e rradhës do ta zhvillojë nesër përballë Pogradecit.

Me pamjen e saj të bukur turkesha ka tërhequr mjaft vëmendjen e tifozëve. Shpresohet të mos ndikojë te lojtarët.