Çfarë pritet pritet të ndodhë pas datës 20 tetor? Alfred Cako jep lajmin e madh
Konspiracionisti Alfred Cako ka dalë me një deklaratë të papritur në rrjetet sociale. Ai shkruan se më 20 tetor ka shumë gjasa që BE të heqë pasaportën jeshile të vaksinimit.

Sipas Cakos, BE do heqë pasaportën jeshile dhe “kush e hëngre, hëngri”.

Jo vetëm kaq, por Cako bën të ditur se janë 10 medikamente shëruese që po testohen dhe se nga të cilat 5 prej tyre e kanë kaluar testin me sukses e janë aprovuar nga Komisioni për Sigurinë dhe Shëndetin dhe Ushqimin të BE.

“Mbas dates 20 tetor ka shume gjasa qe BE të heqe pashaporten jeshile. Kush e hengri cpimin, e hengri.

Ivermectina, ashtu sic kemi thene ne dhe sic ja u kemi rekomanduar miqve tane me sukses 100% kunder flames jo natyrale, me ne fund eshte pranuar si mjet sherues efektiv nga Instituti Paster. Jane 10 medikamente sheruese qe po testohen nga te cilat 5 prej tyre e kane kaluar testin me sukses dhe jane aprovuar nga Komisioni per Sigurine e Shendetit dhe Ushqimit te BE.

1- baricitinib immunosuppresant (medikament qe redukton activitetin e sistemit imunitar) nga kompania Eli Lilly:

2- kombinimi i bamlanivimab and etesevimab nga kompania Eli Lilly:

3- kombinimi i casirivimab me imdevimab nga Regeneron Pharmaceuticals, Inc. and F. Hoffman-La Roche, Ltd:

4- regdanvimab nga kompania Celltrion;

5- sotrovimab from GlaxoSmithKline and Vir Biotechnology, Inc.:

Prandaj miq, rezistoni edhe kete muaj se mund te ndalen ne axhenden e tyre qe e kane kuptuar se e kane tepruar me njerezit keto 2-3 vjet.

Megjithate, ky eshte nje opsion me happy end te cilin une perseri, megjithese e deshiroj, e dyshoj sepse kjo nuk shkon me axhenden 2030.

Te rezistojme ashtu si deri me sot ne menyre aktive dhe nderkohe le te shohim se cili nga keto dy opsione do funksionoje ne fund te tetorit. Cdo te shtune tregojeni veten se nuk na mposhtin.

Nderkohe, Naltgjatesia mburret nga OKB se do ti cpoje te gjithe shqiptaret brenda ketij viti!!!

Ndersa injorantet e policise ndalojne njerezit me te suksesshem ne keto 30 vjet dhe madje ne gjithe historine tone, protestuesit, njerezit e drites qe nuk jane manipuluar nga politika e satanisteve. Shikojeni cfare gorille e kane shefin e tyre te madh! Mendon vetem per post, pushtet e para.

Mos haroni detyren e protestes cdo te shtune! Merrni nga 1 ose 2 shoke tuaj qe jane si ne ne mendime! Punoni gjithe javen nga pak! Organizohuni me mire! Kur bisha te ze rrugen, mos i kthe shpinen por lufto me te!”, shkruan Cako.