Dashi: Sot do të jetë ditë me tension në dashuri, por nuk ka asgjë për tu shqetësuar. Në nuk parashikohet ditë e mirë, nëse keni biznes, nuk bëni të shkojë mirë.

Demi: Nëse jeni të martuar, do të jeni të nevrikosur sepse ju duket sikur i mbani të gjithë të tjerët. Yjet janë në favor të atyre që janë të vetëpunësuar dhe ata që zbatojnë idetë e reja.

Binjakët: Dashuria është kudo, ndaj mund të njihni nga një mjedis që nuk keni qenë më parë. Në kërkesë për pasi mund të ketë punë keni projektet.

Gaforrja : Nëse keni probleme në komunikim me ata që pëlqeni, mos u dekurajoni. Beqarët duhet të dalin dhe të dashurinë. Nëse keni nevojë për ndihmë në punë, duhet të viheni në lëvizje, të keni deri të mërkurën.

Luani: Kjo është dita juaj. Nëse jeni në kërkim të një dashurie të re, shkoni në ambiente të ndryshme. Nëse duhet të ngrini biznesin, mund të jenë këto të reja.

Virgjëresha: Mund të keni disa probleme të vogla në dashuri, por nuk do të zgjasin. Nëse në lidhje me Shigjetarin, Binjakët ose Virgjëreshën do të keni më pak mundësi për të qenë bashkë.

Peshorja : Sot keni dëshirë për rikthimin me ish-in, por mos i hidhni poshtë të rejat. Mund të ketë disa lajme të reja në punë por duhet të bëni kërkesën tuaj, nëse në fillim të vitit ka pasur probleme.

Akrepi: Përpiquni të ruani në diskutimet me partnerin tuaj dhe të shikoni hapat tuaj. Nëse punoni sot, mund të jeni pak të zemëruar për shkak të një ngatërrese me turnet.

Shigjetari: Është një ditë e veçantë në dashuri, por do të keni bërë diskutime për një gabim që mendon të ndryshojë se keni bërë. Megjithatë Hëna është në anën tuaj. Sot keni për të kompensuar vonesat e mbetura.

Bricjapi: Keni nevojë për siguri: tani vetëm lëreni atë person që është përpara në jetën tuaj. Në punë janë të favorizuara, nëse keni qenë pushim të gjithë muajin.

Ujori: Hëna nuk është në shenjën tuaj, nëse jeni beqarë mund të thoni atë që mendoni, por kini kujdes nga diskutimet. Qëndroni i madhve të paqarta.

Peshqit: Do të jetë ditë e shkëlqyer në dashuri. Për beqarët, premtohen takime pozitive. Në punë, do të keni sukses në projektin me të cilin keni punuar nga koha.