36 viktima dhe 1 mijë e 630 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton Gazeta Express.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Viktima më e re e këtij virusi është një vajzë nën moshën 30 vjeçare nga Prishtina.

Ndërsa, 3 viktima, dy gra dhe një burrë janë nën moshën 40 vjeçare. Një nga viktimat është nga Gjakova, një nga fshati Cerrcë dhe një nga Carravrana.