Ngjarja ka ndodhur gjatë natës në liqenin e Prespës. Dy vëllezër dhe një shoku i tyre dalin për peshkim gjatë natës, por u përmbytet varka, dy mbërrijnë në breg, tjetri dyshohet i mbytur.

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 05.09.2021, në orët e para të mëngjesit, jemi njoftuar se në liqenin e Prespës, shtetasit Stavri Vasilovski 45 vjeç, i cili kishte dalë gjatë mbrëmjes për të peshkuar, si pasojë e dallgëve të forta të liqenit, i është përmbysur varka dhe dyshohet se mund të jetë mbytur.

Është bërë njoftimi dhe pritet ardhja e polumbarëve, për të kryer kërkimet e nevojshme.

Shërbimet e Policisë Kufitare dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje ku po punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.