FIFA shpall më të mirët më 17 janar të vitit 2022 dhe si fillim ka zbuluar listën e kandidatëve për CCmimet “Lojtari më i mirë”, “Trajneri më i mirë” dhe “Portieri më i mirë”.

Sigurisht në listë janë emra të spikatur me klubet dhe kombëtaret e tyre. Ekspertët në fund do të zgjedhin më të mirët te meshkujt dhe femrat. Më poshtë lista e kandidatëve.

Kandidatët për Çmimin lojtari më i mirë i FIFA-s: Karim Benzema, Kevin De Bruyne, Cristiano Ronaldo, Erling Haaland, Jorginho, N’Golo Kante, Robert Lewandowski, Kylian Mbappe, Lionel Messi, Neymar, Mohamed Salah

Kandidatët për Çmimin portieri më i mirë i FIFA-s: Alisson Becker, Gianluigi Donnarumma, Edouard Mendy, Manuel Neuer, Kasper Schmeichel

Kandidatët për Çmimin trajneri më i mirë i FIFA-s: Antonio Conte, Hansi Flick, Pep Guardiola, Roberto Mancini, Lionel Scaloni, Diego Simeone, Thomas Tuchel.

https://twitter.com/FIFAcom/status/1462822873761030144/photo/1