Dy raketa ruse godasin shtetin e NATO-s! Vriten 2 shtetas polakë, mbledhje

Dy raketa ruse kanë goditur një fermë në Przeëodóë në anën polake të kufirit polako-ukrainas.

Mediet e huaja bëjnë me dije se janë vrarë dy polakë.

Kryeministri polak Moraëiecki dhe Presidenti Duda kanë thirrur një takim urgjent të Byrosë së Sigurisë Kombëtare sipas nenit 5 të NATO-s.

Pritet të njoftohen masat që Polonia do të marrë ndaj Rusisë, për raketat që ranë në territorin e saj dhe u morën jetën dy personave.