Një 26-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Mat, pasi akuzohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Komsi të Burrelit, ku 26-vjeçari dyshohet se e ka mashtruar të miturën duke e futur në makinën e tij dhe më pas ka kryer marrëdhënie seksuale me të. Pas denoncimit, policia e ka lokalizuar të riun dhe e ka arrestuar.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Mat në bashkëpunim me strukturat Hetimore të DVP Dibër, bënë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin e shtetasin 26 vjeç, banues në fshatin Komsi, Burrel, pasi nëpërmjet mashtrimit ka marrë në automjetin e tij një shtetase të mitur dhe më pas dyshohet se ka kryer marrdhënie seksuale me të.