Caovid-i po merr gjithnjë e më shumë jetë të rinjsh.

Një 21 vjeçar ka humbur jetën në spitalin Infektiv në Tiranë në orët e fundit.

Mësohet se i riu me origjinë nga Fieri ka mbërritur në gjendje të rëndë në spital, ku dhe më pas ka ndërrur jetë.

I riu vuante dhe nga talasemia, ndërkohë që nuk ka qenë i vaksinuar.

Në javët e fundit rastet e rënda me Covid dhe vdekjet në moshë të re janë në shifra shqetësuese, ku jo më larg se dje u raportua vdekja e piktorit 30 vjeçar Kristi Baba.