Ngjarje tragjike! Janë mbajtur homazhe bërë për një mama dhe vajzën e saj që vdiqën tragjikisht në një aksident rrugës për në shkollë.

Emma van der Avoird, 55 vjeç, dhe vajza e saj Khiana van der Avoird, 16 vjeç, nga Little Paxton, Cambridgeshire, u vranë kur një furgon, makinë dhe kamion HGV u përfshinë në përplasjen e tmerrshme.

Policia tha se përplasja ndodhi pak para orës 8 të mëngjesit të së hënës, raporton The Mirror.

Në një deklaratë të lëshuar përmes policisë, familja e Emës dhe Khianës tha: “Familja jonë është e pushtuar nga trishtimi dhe pikëllimi për vdekjen e Emës dhe Khianës në rrethana kaq tragjike.

“Ata ishin të dyja të forta dhe shumë të çiltra. Ema ishte rrugës për të marrë Khianën në Shkollën Moderne të Bedfordit, ku ajo ishte një studente e zgjuar dhe e njohur.

“Emma dhe Khiana ishin aq të afërta sa çdo nënë dhe bijë mund të ishin. Ema ishte një nënë e përkushtuar që kishte dhënë zemrën dhe shpirtin e saj për t’u kujdesur për Khianën që nga vdekja e papritur e burrit dhe babait të tyre Ed 10 vjet më parë.

“Khiana ishte në fillimet e jetës së saj dhe ishte një vajzë e bukur dhe e talentuar.

“Ne jemi të shkatërruar që ata janë larguar nga ne kur të dyja kishin ende shumë për të bërë.

“Të gjithëve do të na mungojnë shumë Emma dhe Khiana, por ngushëllohemi me faktin se ata janë ribashkuar si familje.”