Hiqeshin si punonjës fondacioni dhe mashtronin qytetarë, vendoset në pranga i riu në Elbasan, shpallen në kërkim bashkëpunëtorët.

Burime nga policia vendore bënë me dije se specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Elbasan arrestuan në flagrancë për veprën penale “Mashtrimi në kredi”, shtetasin E. C., 21 vjeç, banues në Elbasan dhe shpallën në kërkim shtetasit E. P., 23 vjeç, banues në Përmet dhe R. K., 22 vjeç, banues në Lushnjë, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, duke u prezantuar si punonjës të një fondacioni që krijon lehtësira për të marrë kredi, kanë mashtruar shtetasin R. B., 65 vjeç, banues në Elbasan, duke i kërkuar një shumë parash.

Policia po punon pë kapjen e bashkëpunëtorëve të tjerë.

Materialet i kanë kaluar Prokurorisë për hetime të mëtejshme.