Dy liderët shihen shumë afër me njëri-tjetrin dhe Macron me sa duket po i thotë diçka në vesh Zelesnkyyt.

UKRAINË- Liderët francezë, gjermanë dhe italianë ditën e djeshme vizituan Ukrainën dhe zhvilluan një takim me presidentin Zelenskyy. Por një foto e Zelenskyyt me presidentin francez Emmanuel Macron ka bërë xhiron e medieve sociale.

Dy liderët shihen shumë afër me njëri-tjetrin dhe Macron me sa duket po i thotë diçka në vesh Zelesnkyyt.

Presidenti ukrainas ka pasur një marrëdhënie të tensionuar me secilin prej tre liderëve në muajt e fundit, duke i akuzuar ata se nuk kanë mbajtur një qëndrim mjaft të ashpër gjatë konfliktit me Rusinë. Udhëtimi në Kiev u pa si një mundësi për të treguar unitet dhe mbështetje për Ukrainën.