Përplasja me një makinë fuoristradë i marrë jetën pesë pasagjerëve të furgonit të linjës Sarandë-Tiranë. Burime bëjnë me dije për abcneës.al se fillimisht furgoni që po shkonte nga Sarande për në Gjirokastër dhe më pas në Tiranë është përplasur nga një fuoristradë duke rënë poshtë orës.

Deri më tani nuk dihet identiteti i viktimave, sakaq bëhet e ditur se drejtuesi i mjetit të furgonit ishte Bardhi Prodo.

Siç bën me dije për abcnews.al shefi i Zjarrfikësës së Dropullit, Alqi Kosta, viktimat janë dy gra dhe tre burra. Në furgon sipas tij ishin gjithsej pesë persona, katër pasagjerë dhe shoferi, të cilët kanë vdekur të gjithë.

Dy prej viktimave janë zënë poshtë nga furgoni duke mos patur asnjë shans, ndërsa tre të tjerët dyshohet se kanë ndërruar jetë për shkak të traumave të pësuara.

Vijon..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here