Dashi: Lajm i mirë në dashuri: 3 ditët e ardhshme janë të favorshme, por kujdes: nuk përjashtohen krizat. Projektet e mëdha priten në punë deri në pranverë.

Demi: Ditë e mbarë në dashuri, Hëna është në shenjën tuaj. Në punë përpiquni të mbani nervat në kontroll, edhe pse Marsi nuk është më kundër kundër jush.

Binjakët: Në dashuri priten shumë lajme duke nisur nga nesër. Në punë, dikush tashmë ka ndryshuar grupe me implikime pozitive.

Gaforrja: Ditë pozitive në dashuri, ndiheni energjikë. Në marrëveshjet e punës që mund të jenë të favorshme, njëra do të rishikohet deri në prill.

Luani: Lodhja fizike ndihet edhe në dashuri. Në punë duhet kujdes. Nëse doni të sqaroni diçka, bëjeni deri në datën 22.

Virgjëresha: Nëse keni kaluar kohë të vështira, mos iu ktheni temave nga e kaluara. Shikoni të ardhmen me interes.

Peshorja: Në fundjavë do të jetë e mundur të distancoheni nga dikush që ju krijon probleme. Sa i takon aspektit të punës, kushdo që ka investuar në një projekt të ri duhet të presë përpara se të shohë rezultate.

Akrepi: Situata komplekse astrologjike për ndjenjat. Në punë është ngërç, sot mund të ketë përplasje.

Shigjetari: Kujdes në dashuri: të paktën për 3 ditë shmangni rigërmimin e tensioneve, ato mund të bëhen të vështira për t’u menaxhuar. Në punë, nëse jeni të interesuar të mbyllni një marrëveshje, duhet të merrni kohë.

Bricjapi: Lajm i shkëlqyer në dashuri: Hëna sjell një avantazh të mirë dhe Afërdita është e favorshme. Zgjedhje të rëndësishme janë në horizont në punë deri në fund të muajit.

Ujori: Kujdes në dashuri, veçanërisht çiftet e brishta. Në punë mund të zgjidhni një problem: Jupiteri është me ju.

Peshqit: Shmangni tensionet në dashuri, sistemi juaj nervor tashmë është i tronditur. Mos bëni gjithmonë kompromise në punë, por kërkoni edhe të drejtat tuaja.