Dashi
Disa email-e ose telefonata zhgënjyese mund t’ju vijnë sot. Ndoshta dikush me të cilin shpresonit të takoheshit nuk do të jetë në gjendje që të vijë. Mos lejoni që t’ju prishë humorin. Gjerat ndodhin. Mbani veten të zënë me përgatitjet dhe shijoni ditën tuaj.

Demi
Sot mund të ndiheni të shqetësuar për gjendjen tuaj financiare. Ju mund të keni pritur të merrni disa para që tani janë vonuar. Një ndarje e përkohshme nga një partner romantik mund t’ju bëjë të ndiheni paksa të mërzitur. Koha do të kalojë shpejt derisa të jeni sërish bashkë.

Binjakët
Një ngjarje e papritur mund t’ju bëjë të ndaheni përkohësisht nga personi i veçantë në jetën tuaj. Konfuzioni rreth incidentit dhe rolit të bashkëshortit tuaj në të mund t’ju shqetësojë dhe mund të dyshoni në motivet e mikut tuaj. Paratë mund të jenë në mendjen tuaj dhe nevoja për to mund t’ju bëjë të gjeni mënyra për të rritur të ardhurat tuaja.

Gaforrja
Simptomat e lehta të ftohjes mund të ndikojnë në aftësinë tuaj për t’u marrë me punët tuaja sot. Ju jeni një person aktiv, kështu që kjo mund të ndikojë në vetëbesimin dhe aftësinë tuaj për të bërë atë që dëshironi të bëni. Sa i përket shëndetit, konsumoni sa më shumë lëngje.

Luani
Dikush i veçantë në jetën tuaj mund të ndihet paksa xheloz për miqtë tuaj tani. Ndoshta ju keni pasur një sërë ftesash që përfshijnë vetëm ju dhe miqtë tuaj. Qëllimet dhe projektet mund të bllokohen përkohësisht, gjë që është zhgënjyese. Në dashuri mund të keni fat.

Virgjëresha

Ka të ngjarë të dëshironi të merrni një ditë pushimi, ndoshta për t’u kujdesur për një projekt krijues të papërfunduar për të cilin keni punuar për disa kohë. Por nuk ka gjasa të arrish shumë larg pasi mosmarrëveshjet brenda miqve e mbajnë mendjen të zënë. Pavarësisht të gjithave, përpiquni të qëndroni të fokusuar.

Peshorja
Po mendoni për miqtë dhe anëtarët e familjes që jetojnë larg dhe pyesni veten se çfarë po bëjnë. Ju mund të ndiheni pak nostalgjik për kohët e kaluara. Telefononi miqtë tuaj. Ata do të jenë të lumtur të dëgjojnë nga ju dhe ju do të ndiheni më pozitivë për ditën.

Akrepi
Çështjet e parave mund të ngatërrohen sot. Mund të ketë një vonesë në marrjen e fondeve që ju detyrohen, gjë që mund të jetë zhgënjyese, por mund të rregullohet. Kjo nuk është një ditë e mirë për të bërë investime, për të blerë prona apo për të kërkuar një kredi. Mos u dëshpëro. Kjo është e përkohshme dhe ndoshta përtej kontrollit tuaj.

Shigjetari
Problemet me miqtë dhe ndoshta një partner romantik gjatë një ose dy ditëve të fundit mund t’ju bëjnë të ndiheni të padashur, të pasigurt dhe të bllokuar emocionalisht. Sa i përket aspektit financiar, sot do të merrni lajme pozitive rreth një investimi.

Bricjapi
Mundohuni ta mbani mendjen të zënë me aktivitete që nuk ju lodhin fizikisht. Dhe merrni pak vitaminë C për të forcuar imunitetin. Sa i përket aspektit financiar, do të jeni në një gjendje pak pesimiste, por mos u dorëzoni kaq shpejt.

Ujori
Pavendosmëria është armiku juaj më i madh tani. Pjesa më e madhe e kësaj ka të bëjë thjesht me shumë informacione që keni në dispozicion. Sa më shumë kërkime të bëni dhe me sa më shumë njerëz që të flisni, aq më shumë konfuzoheni. Merrni kohë dhe fokusohuni.

Peshqit
Përgjegjësitë në shtëpi mund të rëndojnë në mendjen tuaj sot dhe të ndërhyjnë në detyrime të tjera. Kjo mund të shkaktojë ndonjë konflikt të brendshëm, por ju keni një jetë personale dhe është e rëndësishme të kujdeseni edhe për këto gjëra. Shqetësimet në rrethin tuaj shoqëror mund t’ju shpërqendrojnë dhe t’ju stresojnë.