Një autobus me rreth 50 shtetas ukrainas doli nga rruga në Itali dhe u përmbys, duke lënë një të vdekur dhe disa të plagosur, thanë zjarrfikësit italianë përmes Twitter të dielën.

Aksidenti ka ndodhur në autostradën A14 ndërmjet Forlit dhe Cesenës, në bregun verilindor.

Shërbimet e urgjencës janë aktualisht në vendngjarje, duke përdorur dy vinça të lëvizshëm për të ngritur mjetin e përmbysur, thanë zjarrfikësit.