Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kosovë ku nje i ri se ka fituar dot betejen me Covid-19.

Një i ri nga Prishtina, i quajtur Florent Kurtolli, nuk e ka fituar betejën me virusin, e si pasojë ka ndërruar jetë. Lajmin e ka bërë të ditur familjarët.

Sakaq, kujtojmë se në ditët janë rritur rastet e reja dhe viktimat nga virusi. Autoritetet kanë bërë thirrje për vaksinim dhe respektim të masave mbrojtëse, për të frenuar përhapjen.