Një tjetër aksident është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin rrugor Fier-Levan.

Mësohet se një mjet tip “Land Rover” ka dalë nga rruga, e për pasojë kanë mbetur të plagosur dy të rinj.

“Sot rreth orës 07:55, në aksin rrugor Fier-Levan, në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës” ka dalë nga rruga mjeti tip “Land Rover”, me drejtues shtetasin G. A dhe për pasojë kanë pësuar dëmtime të lehta pasagjerët në mjet, shtetasit L. Ll., 27 vjeç dhe M. Gj., 29 vjeç, të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve”, njofton policia.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të daljes nga rruga