Tashmë kanë mbetur vetëm katër! Balerini Ilir Shaqiri, modelja Beniada Nishani, aktori Donald Veshaj dhe moderatorja Einxhel Shkira janë finalistët e ‘Big Brother Vip’. Ata do të presin 18 shkurtin në shtëpinë që kanë ndarë bashkë që nga muaji tetor.

Fillimisht u eliminua aktorja Arjola Demiri. Publiku kishte vendosur që aktorja ta mbyllte lojën këtë mbrëmje dhe ajo vetë tha se e kishte fituar çmimin e madh, shtëpinë që mori dhuratë.

Mes Monikës dhe Einxhelit, kjo e fundit vijoi lojën, ndërsa aktorja la këtë mbrëmje shtëpinë. Tashmë gara vijon vetëm mes Ilirit, Beniadës, Donaldit dhe Einxhel.