Tradhëtia është ende një nga problemet e familjeve të ditëve të sotme, megjithatë, ky fenomen, me kalimin e viteve nuk bën më aq shumë çudi në shoqëri.

Së fundmi në redaksinë e JOQ ALBANIA, ka mbërritur rasti i një gruaje nga Librazhdi, e cila është kapur mat nga vjehrri dhe vjehrra teksa ishte në momente intime me të dashurin e saj, ndërsa bashkëshorti ishte emigrant.

Mësohet se gruaja e ka njohur të dashurin në rrjetet sociale dhe e ka futur në shtëpi. Vjehrri dhe vjehrra e kanë kuptuar që nusja e tyre po i tradhëtonte djalin dhe kanë pritur që ta kapin në flagrancë. Ata kanë njoftuar edhe të afërm të tjerë të tyre, teksa shihen me shkopinj në duar dhe kërcënojnë nusen.

Ndërkohë, i dashuri, shihet gjysmë i zhveshur dhe dëgjohet të thotë “nuk dija gjë për Zotin”.

Gruaja e zhveshur u lutet e frikësuar që të mos i bëjën gjë, por është shumë e vështirë që vjehrri të përmbahet. Ndërkohë, vjehrra zotohet se këto pamje do i shkojnë djalit të saj emigrant. Burime për JOQ ALBANIA bëjnë me dije se këto pamje janë edhe në komisariatin e Librazhdit.