Aksident në aksin Elbasan-Librazhd. Një mjet tip ford ka dale nga rruga në fshatin Labinot-Fushë. Per pasojë mjeti ka përfunduar në kanal. Paraprakisht bëhet me dije se nuk ka viktima, por dyshohet për të plagosur.

Policia dhe zjarrfikësja janë nisur drejt vendit të ngjarjes. Mendohet se shkak i daljes së mjetit nga rruga të jetë bërë lagështira në rrugë. Sipas policise ne mjet ka qene vetem drejtuesi i mjetit i cili ka arritur te dalë nga mjeti në kohë pa marrë plagë të renda.