Një nënë e pikëlluar ka vdekur pasi djali i saj humbi jetën në një aksident automobilistik me dy shokë. Ajo është personi i katërt i familjes që ndërroi jetë këtë vit pas vdekjes së dy të tjerëve në një aksident automobilistik.

Homazhet janë derdhur për një mama “shumë të dashur”, e cila ka vdekur disa ditë pasi djali i saj u vra në një aksident automobilistik.

Martin, 18, Mason Hall dhe Ryan Geddes, të dy 19 vjeç, u vranë kur Ford Fiesta e tyre goditi një pemë në Rotherham, South Yorkshire, më 24 tetor.

Ata u konstatuan të vdekur në vendngjarje dhe hetimet për vdekjen e tyre po vazhdojnë.

Duke folur pas aksidentit fatal, Sara, nga Aston, foli me dashuri për treshen, duke thënë se shoku i djalit të saj Mason ishte si njerku për të, pasi ai ishte rritur me familjen e saj.