Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Kjo ditë e mërkurë 27 duket të jetë paksa e ngadaltë dhe e turbullt. Keni kaq shumë gjëra në mendje dhe nuk arrini të menaxhoni gjithçka ashtu siç dëshironi.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Jeni pak të lodhur, por në të njëjtën kohë të kënaqur me rezultatet që po merrni në punë, por përpiquni të mos e teproni!

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Këtë të mërkurë keni një avantazh. Të tjerët do t’ju shikojnë për të kuptuar se cili është sekreti juaj dhe kjo do t’ju rrisë vetëvlerësimin.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Ndjeheni pak të lodhur, angazhimet e punës ju kanë përfshirë së tepërmi, por jeni edhe shumë të kënaqur me veten.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Vendosmëria juaj shpërblehet! Në këtë ditë, megjithatë, mos u jepni hapësirë ​​polemikave të panevojshme, mund të pendoheni.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Këtë të mërkurë jeni padyshim të qetë. Të tjerët do ta vënë re këtë ndjesi që ju përfshin dhe do t’i bëni për vete që të jepen pas jush.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Jeni një person i qetë, por kjo zgjat derisa të vihet në provë durimi juaj. Numëroni deri në 10 përpara se të përgjigjeni.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Kjo kohë është padyshim në favorin tuaj, keni intuitë të mirë, por kujdes mos përfshiheni shumë në disa gjëra.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Kjo e mërkurë 27 është dita që ju ndjeheni protagonist. Të tjerët do të vlerësojnë mënyrën tuaj të të bërit të gjërave dhe në fund jeni ju që do të përfitoni.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Këtë të mërkurë jeni të qetë, shqetësimet e ditëve të kaluara do t’ju duken të largëta dhe jeni gati të filloni nga e para.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Jeni pak të lodhur, pas punës bëni një pushim. Një bisedë me një mik ose një libër i mirë mund të jetë gjë e mirë për ju.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Gjërat po kthehen gradualisht në vendin e tyre, mos u nervozoni dhe besoni në vetvete.