LEZHË- Të shtëna me armë zjarri në Lezhë.

Burime informojnë se është qëlluar me breshëri plumbash drejt një makine në ecje.

Drejtuesi i mjetit që është qëlluar ka manovruar dhe në përpjekje për t’i shpëtuar atentatit, është përplasur me një tjetër mjet.

Deri më tani nuk raportohet për viktima apo të plagosur.