Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spanjë ku një djalë 15-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e shëmbjes së një ndërtese.

Zjarrfikësit në qytetin bregdetar spanjoll Peniscola gjetën trupin e një adoleshenti në rrënojat e një ndërtese që u shemb mbrëmë për arsye të panjohura.

Kryebashkiaku i Peniscola Andres Martinez i tha ‘Reuters’ se djali ishte rreth 15 vjeç dhe se ai po qëndronte në një ndërtesë trekatëshe që u shemb të mërkurën mbrëma për arsye të panjohura në rajonin e Valencia, në bregun lindor të Spanjës.

Rreth 140 zjarrfikës dhe stafi i ambulancës punuan gjatë natës për të pastruar zonën dhe për të gjetur të zhdukurit, për të shpëtuar një burrë që ishte varrosur nën rrënoja rreth mesnatës, thanë autoritetet lokale.