Holanda ka vuajtur shumë përballë Senegalit të cilët i hapën mjaft telashe.

Megjithatë tulipanët arritën të marin 3 pikë, duke i mposhtur 0-2.

Pas një pjese të parë pa gola, duhet të vinte minuta e 85′ që tulipanët të zhbllokonin sfidën me anë të sulmuesit të PSV-së Cody Gakpo i cili realizoi me kokë, ndërsa Klaassen dyfishoi në shtesa.

Ekipi i Van Gal ngjitet në vendin e parë me 3 pikë, po aq sa ka dhe Ekuadori që mposhti dje Katarin vendas.

Ndërkohë, në ndeshjen e radhës Holanda luan ndaj Ekuadorit, ndërsa Senegal ndaj Katarit.

SHIKO GOLAT