Pas periudhës me koronavirus, Kosovare Asllani të mërkurës mbrëmë është kthyer në fushën e duhur dhe shkroi historinë me Real Madridin në konkurrencën e femrave. Lojtara me origjinë shqiptare e kombëtare të Suedisë me Real Madridin në sigurimin e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Asllani me shoqet e ekipit të saj mposhti Manchester Cityn 1: 0 në ndeshjen e kthimit të hapjes në Angli. Golin e vetëm për madrilenet e shënoi Claudia Zornoza Sanchez në minutën e 44-t, ndërsa 32-vjeçarja Asllani hyri në lojë në minutën e 86-të.

Mitrovicarja që doli pozitive me koronavirus në fondin e muajit të parë, mungoi në duelin e parë që përfundoi 1: 1 në Spanjë. Shorti për fazën e grupeve do të tërhiqet më 13 shtator.Shqip