Dashi

Sot dashi është më i nevrikosur. Nëse ju jeni përgjegjës për ndonjë ngjarje në familje apo për mirëqenien e të afërmve tuaj, atëherë ju do të jeni në tension gjatë gjithë ditës. Duhet të jeni më të qetë për të shmangur kokëfortësinë dhe vrazhdësinë.

Demi

Ju jeni një punëtor shumë i mirë dhe mund të trajtoni një gamë të gjerë detyrash. Kjo është një ditë e mirë për të studiuar, për të përpunuar informacion, për të edukuar fëmijët dhe për t’u kujdesur për to. Të gjithë iniciativat që lidhen me projekte ndërkombëtare, udhëtime të largëta, biseda biznesi, etj, duhet të jeni të sigurt se do të japin rezultat.

Binjakët

Të gjitha shpenzimet e ditës kanë nevojë për kontrollin tuaj personale. Në qoftë se ju merrni pjesë në një projekt të përbashkët, ju duhet të dini se si të mbroni interesat tuaja personale. Ju mund të shpenzoni disa nga borxhet e marra.

Gaforrja

Kjo ditë është stresuese për gaforret, veçanërisht nëse kanë lindur në korrik. Partneri që bashkëpunoni mund të jetë i mërzitshëm. Mundohuni që të mos përfshini emocionet tuaja. Nëse e shihni që nuk mund të mbani veten në kontroll, atëherë thirrni një person të tretë për të marrë pjesë në bisedimet e rëndësishme.

Luani

Duhet të jeni të kujdesshëm sot kur bëni procedura të profesionit, veçanërisht nëse keni të bëni me mjete të mprehta, medikamente apo kimikate. Jini të sigurt që gjithmonë të keni udhëzimet e duhura.

Virgjëresha

Dita sot promovon punën intelektuale, arsimin, punën letrare, si dhe organizimin e festimeve dhe gara sportive. Ju duhet të kushtoni vëmendje të veçantë për sigurimin e pjesëmarrësve dhe shikuesve në respektimin e rregullave.

Peshorja

Është e vështirë të jetë e mundur për ta përshkruar këtë të diel si të lumtur. Problemet profesionale do të jenë urgjente. Ju do të duhet të zgjedhin midis qetësisë së brendshme dhe aktivitetit energjik, mund t’iu duhet të sakrifikoni mes mirëqenies së familjes suaj apo komoditetit tuaj.

Akrepi

Edhe nëse keni lindur një aventurier, sot nuk është dita për të rrezikuar gjithçka që ju keni marrë. Kur të bëheni gati për një udhëtim, jini të sigurt të rezervoni një garanci për ndonjë emergjencë të paimagjinueshme, në këtë mënyrë ju do të ndjehen më të mbrojtur ndaj trazirave të paparashikueshme.

Shigjetari

Perpiquni te mos e komplikoni jeten tuaj duke u treguar ndryshe nga sa jeni ne te vertete. Personi i cili ju intereson, vlereson me shume sinqeritetin.

Bricjapi

Sot mund te provoni veten ne shume gjera te cilat me perpara ju dukeshin teper larg. Nese jeni vetem ju pret nje aventure e kendshme, nese jeni ne cift do te jetoni nje raport te qete.

Ujori

Gjithcka do te quhet e perfunduar nese do te jeni ju qe do ti vini fund njehere e mire. Partneri do ta kete pak problem tu besoje fjaleve tuaja te embla sot.

Peshqit

Duhet te rifitoni besimin e njerezve qe ju duan dhe jo te shkoni kundra rrymes. Gjate pasdites gjerat do te shkojne ashtu sic e kishit parashikuar.