afganet ku akomoduan

Ku u akomoduan shtetasit e parë afganë? Policia e Shtetit dhe firma private sigurimi 24-orë në ruajtje të tyre

Në Kavajë kanë mbërritur grupi i parë i 121 shtetasve afganë, që janë larguar nga vendi i tyre për t’i shpëtuar sundimit taleban. Gazetarja e “FaxNews” Kloida Gjuzi, raporton se këta shtetas nuk do të lejohen të dalin nga territori...
- Advertisement -

Latest News

Vila e artë/ Talebanët sekuestrojnë 17 kallëpe floriri dhe 6.5 milionë dollarë në rezidencën luksoze të ish-zv.presidentit

17 kallëpe flori dhe tufa kartmonedhash tregoheshin se fundmi nga militantët talibanë që bastisnin një vilë gjigante të ish-zëvendës-presidentit...
- Advertisement -

‘Kërkoj ndihmë nga Zoti, jam në mes të rrugëve’. Djali i çiftit të vrarë flet me lot ndër sy. Vëllai dhe kushërinjtë tregojnë për...

Mes lotësh djali i çiftit të vrarë në Divjakë tregon se si e mori vesh lajmin. ‘Isha në kafe kur më thanë. Nuk di...

Krim në familje. Burri vret me armë gjahu gruan dhe më pas veten. Emrat

Burri vret gruan me armë gjahu e më pas edhe veten. Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Babunjë. Hekuran Rrasa 58 vjeç ka vrarë me...

Bie me kokë nga lartësia, shqiptari humb jetën tragjikisht në punë në Itali

Bie me kokë dhe humb jetën në vend një emigrant shqiptar në Itali. Një aksident në punë i ka marrë jetën një shqiptari në...

Aksident, mjeti merr para burrin që udhëtonte me biçikletë

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 16:50, në aksin rrugor Lezhë-Milot, në fshatin Gajush. Burime bëjnë me dije se mjeti me drejtues shtetasin...