Liverpool fitoi me rezultatin 3-0 në përballjen ndaj Leeds Unied e vlefshme për javën e katër të Premier Leagues.

Në minutën e 58′ talenti i Liverpoolti, Elliot, ka pësuar një dëmtim të frikshëm.

Mesfushori kishte marrë krahun e djathtë me shpejtësi, por vrulli i pritet nga Struijk i cili i ndërhyn ashpër duke i thyer këmbën yllit të Liverpoolit i cili më pas del nga fusha me barelë.

Salah ishte lojtari i parë që pa këmbën e shokut të skuadrës dhe i alarmuar bërtiste që arbitri të ndalonte ndeshjen.