Thellohet tragjedia për familjen Gjoka në Lezhë pas shpërthimit të bombolës në hotelin e tyre në Velipojë. Mediat shkruajnë se ka ndërruar jetë në Itali si pasojë e plagëve të marra kryefamiljarja Alketa Gjoka, e cila pavarësisht kujdesit të mjekëve prej muajsh, nuk mundi të mbijetonte.

Alketa është viktima e tretë në familjen Gjoka, ndërsa më përpara kanë humbur jetën edhe dy vajzat e saj, Daniela 19 vjeçe dhe Klarisa 15 vjeçe. Nga shpërthimi, i vetmi i mbijetuar i cili po ashtu ndodhet në spital në Itali është djali 12 vjeçar, gjendja shëndetësore e të cilit është përmirësuar.

Daniela dhe Klarisa erdhi mami

Nuk ndenja dot plagët po më brenin shpirtin jo vetëm të trupit, e kasha mendjen te ju. Nuk po rrija dot më krevatet ku ju ishit të shtrira ishin bosh, ata nuk po më thonin gjë kanë dale nga spitali dhe janë mirë. Unë e kuptova pasi shikoja babin me lot tër kohën shikoja në sytë e tij një trishtim të thellë i cili të therte në shpirt.

Daniela dhe Klarisa erdhi mami

Enrikon e lashë me babin, nuk e mora me vete tani është mirë ne do kujdesemi për ta nga këtu nuk do I lëjmë vetëm. Do jemi gjithmonë pranë tyre ata do na kenë në krah sa here të kenë nevoj kurrë nuk do ndalemi ti ndihmojmë.

Daniela dhe Klarisa erdhi mami

Më erdhi keq pë Danielën, që nuk mundëm ta shikonim me fustanin e saj të bardhë të nusërisë me djalin që ia donte zemra. Ah sa do doja ti kishim disa foto nga dasma ku të ishim të gjithë së bashku edhe Enriko me babin të kishim një album të madh që ti shikonim dhe ti kujtonim cda moment. Ah sa keq më vjen nuk e di tani ku erdhe po më mungojnë,

Daniela dhe Klarisa erdhi mami

Sa keq edhe për Klarisën e cila nuk e mbaroi dot shkollën sa mirë ishte në mësime donte të bëhej mjeke të shpëtonte jetë njerëzish. I pëlqente gjithmonë manteli i bardhë e shikonte me idhull të madh, tashmë që ran ë duart e mjekëve kishte shpresa të mëdha. Ata bënë përpjekje të mëdha për të shpëtuar por plagët ishin aq të mëdha sa nuk mundën dot të na shpëtonin.

Daniela dhe Klarisa erdhi mami

Do më mungojë shumë babi me Enrikon por më mirë që qëndruan, atje poshtë le të bëhen të fortë ne do na kenë gjithmonë në krah. Enrikoja do rritet do bëhet një djal i madh dhe i zgjuar do na ketë si ato satelitët që kontrollojnë nga lart për çdo gjë. Ne tashmë jemi kthyer në ëngjëj për të mbrojtur babin dhe Enrikon nga lart duke I dhënë një dorë të forte të bëjnë para