Një fëmijë ka humbur jetën pasi ka rënë nga ballkoni në Elbasan. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 15:50, në lagjen “28 Nëntori ” të qytetit.

Sipas policisë, i mituri O.L., 6 vjeç, ka rënë nga ballkoni i banesës në katin e gjashtë dhe ka ndërruar jetë në spital.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur shërbimet e policisë dhe po punohet për dokumentimin e plotē të rrethanave.

Njoftimi i policisë:

Më datë 22.09.2021,rreth orës 15:50, në lagjen “28 Nëntori “, Elbasan, shtetasi O.L., 6 vjeç, ka rënë nga ballkoni i banesës ku jetonte nga kati 6 , dhe për pasojë ka humbur jetën në Spitalin Rajonal Elbasan.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për dokumentimin e plotē të rrethanave të ngjarjes.