TIRANË-Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother VIP”, Beatrix Ramosaj ka qenë vazhdimisht në vëmendjen e publikut dhe është gjykuar shumë për veprimet e saj. Përmes një video në Instastory Trixa ka treguar se mesazhet me komente negative vazhdojn vijn në adresën e saj. Një ndjekëse me emrin Alexa që mesa duket është një fanse e Bora Zemanit, i shkruan vazhdimisht këngëtares, e cila ka vendosur që ta hedhë në gjyq.

“Je duke bërë gjithçka me kopjuar Borën. Por çfarëdo që t’i të bësh, nuk i vjen as te thembra.”-shkruan ndjeksja në njërin nga mesazhet drejtuar Beatrix.

Ndërsa ka publikuar mesazhet, Beatrix thotë se zgjohet pothuajse çdo mëngjes me mesazhe të tilla dhe paralajmëron ndjeksen se këtë çështje do e ndjeki në rrugë ligjore.
“Zgjohem pothuajse çdo mëngjes me mesazhe të tilla nga zonja e nderuar Alexa. Dua t’i them që shpresoj një ditë Zoti t’ja pastrojë zemrën edhe mllefin që ka, sepse duke e shfryrë tek unë nuk e ndihmon aspak dhe nuk përcjell një mesazh të mirë tek familja juaj. E nëse dikush do ndjeki çështje gjyqësore ndaj dikujt, jam unë ndaj teje e dashur”.-shkruan këngëtarja.