UEFA ka zbuluar listën e skuadrave më të mira në për vitin 2021.

Në kreun e saj është skuadra gjermane e Bayern Munich para Manchester Cityt e Livepoolit. Kampioni i Evropës, Chelsea, u ndal në vendin e katërt para Real Madridit, PSG dhe Barcelonës .

Top 10 përmbyllet me Juventusin, Manchester United dhe Atletico Madridin.

Më shumë përfaqësues ka Premierliga e Anglisë (4 skuadra), La Liga (3), ndërsa Bundesliga, Seria dhe League 1, kanë nga një skuadër të Top 10 e ekipeve më të mira në përzgjedhjen e UEFA-s për vitin 2021.