Koronavirusi, situata e 24 orëve të fundit në Shqipëri

Magazinë

Lil Nas X në pritje të ëmbël, reperi zbulon datën kur do të vijë në jetë fëmija i tij i parë

Publikohen episodet e reja të sezonit të pestë të “La Casa de Papel”

Partnerja e Ronaldos “i verbon” të gjithë në Venecia; gati 100.000 euro bizhuteri

Plas sherri në OPEN mes Hilës dhe Abilekajt: ‘Lëpirës ordiner’, ‘zagar’…

‘Me mikun tim, lider frymëzues në gjithë botën’. Djali i George Soros publikon foto me Ramën

Gruaja tregon mesazhet tronditëse që i gjeti bashkëshortit në telefon. Ja çfarë i dërgon koleges së punës

Makina bëhet copë e thërrime, humb jetën në aksident reperi i famshëm grek

Braçe kapet me dasmat: Kulturë mizerabël, paratë ua ngjisin ballit me pështymë (Foto)

A është ky një skandal televiziv? Moderatori fton përdhunuesin dhe i jep një manekin: Na trego si i sulmoje gratë dhe vajzat

Totti luan në plazh me djalin e tij Christian, një fizik ulëritës në moshën 45-vjeçare (dhe fansat në delir)

Vajza mos i këqyrni djemtë që kanë zinxhirë… Këngëtarja e njohur rrëfen keqtrajtimin nga i dashuri

Këshilli merr vendimin e habitshëm. Qytetarët lejohen ta bëjnë në publik

Kjo vajzë thotë se ka një hall të madh! Nuk gjen dot punë normale sepse është shumë s…

Enea Mera, i riu emigrant shqiptar që shkëlqeu në “The Voice” në Greqi

Sharon Stone, shumë e pikëlluar, del një foto e tmerrshme nga spitali

Andi dhe Melisa shfaqen më të dashuruar se kurrë (FOTO)

I habitën të gjithë! Dalin nga Benz-i luksoz e fillojnë të kërcejnë në mes të rrugës. 4 vajza në Tiranë bllokojnë trafikun (VIDEO)

Tre muaj burg për një gojore vapa e gushtit po sjell surpriza… Gjykata jep vendimin për çiftin që u kap duke e bërë në makinë. Postimi i gazetarit

Shpërthen skandali në Belgjikë. ‘Hej zemër, takohemi të hënën dhe…’/ Kryeministrit i dalin mesazhet me pornostaren e njohur italiane

Befason Mali i Zi. Nis garën për “përtacin më të madh” në shkallë vendi

Nusreti i famshëm paditet nga stafi: Na mban jashtë orarit dhe s’na paguan

Ermal Meta zbulon datën e koncertit në Tiranë. Siç premtova, ju pres me 17!

Nuk përmbahet gardiania, filmohet duke shkëmbyer puthje të zjarrta me një të burgosur, por..

Ambulanca tundej sa andej-këndej! Marrëdhënie me kolegun, pushohet nga puna infermierja

Marina Vjollca në muajin e katërt të shtatzënisë. Zbulohet edhe gjinia e bebit
TË GJITHA LAJMET E DITËS
Transmetuar më 03-09-2021, 16:57
Share on Facebook Tweet Linkedin

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 5901 testime, 895 raste të reja, 3 humbje jete dhe 519 të shëruar në 24 orët e fundit

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon:

Janë kryer 5901 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 895 qytetarë, në këto bashki: 275 raste në Tiranë, 74 raste në Shkodër, 60 raste në Durrës, 37 raste në Kavajë, 35 raste në Lezhë, 34 raste në Fier, 29 raste Vau i Dejës, Vlorë, 25 raste në Elbasan, 24 raste në Kukës, 22 raste në Korçë, 21 raste në Lushnje, 18 raste në Kamëz, 17 raste Malësi e Madhe, 16 raste në Krujë, 15 raste në Kurbin, Mat, 13 raste në Sarandë, 12 raste në Berat, 11 raste në Gjirokastër, 10 raste në Gramsh, 7 raste në Rrogozhinë, Himarë, 6 raste në Divjakë, Mallakastër, 5 raste në Has, Memaliaj, Devoll, Dimal, Peqin, Librazhd, 4 raste në Shijak, Vorë, Pogradec, Cërrik, 3 raste në Dibër, Këlcyrë, 2 raste në Tropojë, Mirditë, Delvinë, Kuçovë, Belsh, Prrenjas, 1 rast në Klos, Selenicë, Finiq.

Aktualisht janë 11,288 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 114 pacientë, nga të cilët 19 janë në gjendje më të rënduar. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit nuk e kanë fituar betejën me COVID19 tre qytetarë: Një qytetar 65 vjeç nga Shkodra, një qytetar 68 vjeç nga Tirana dhe një qytetar 84 vjeç nga Durrësi. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve.

Janë shëruar 519 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 135,321 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (03 Shtator 2021)

Raste të reja ditore 895

Të shëruar në 24 orë 519

Të shtruar në spitale 114

Humbje jete në 24 orë 3

Testime ditore 5,901

Testime totale 1,065,642

Raste pozitive 149,117

Raste të shëruara 135,321

Raste Aktive 11,288

Humbje jete 2,508

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 4171

Shkodër 1915

Vlorë 880

Durrës 902

Fier 778

Lezhë 688

Elbasan 596

Berat 412

Gjirokastër 281

Korçë 270

Kukës 226

Dibër 169