Vritet me armë zjarri 33-vjeçari në Shkodër

Valter Fierza 33 vjeç ka mbetur i vrarë mbrëmjen e sotme.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Hot të Ri.

Ende nuk dihen rrethanat e krimit.

Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje.


Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 21.48, në fshatin Hot i Ri, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi V.F, rreth 33 vjeç, banues në fshatin Hot i Ri, Shkodër.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor.

Janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit/ve.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.