Dashi

Kjo javë nis me një të hënën paksa të turbullt, keni nevojë për dikë që mund ta përmirësojë ditën tuaj. Thirrni personin e parë që ju vjen në mendje.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Nuk ka shumë lajme. Por për ju ky nuk duhet të jetë një lajm i keq, përqendrohuni në ndryshimin e gjërave. Dhe bëjeni vetëm nëse dëshironi.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Jeni vërtet të dashuruar dhe kjo nuk ju ka ndodhur prej një kohe të gjatë. Mos ndërmerrni veprime që mund të koklavitin gjërat. Në punë mundohuni të jeni gjithnjë e më të fokusuar.

Gaforrja

Raporti në çift është pak i vështirë kohët e fundit, por mos hiqni dorë të jini vetvetja. Nëse mendoni se mund t’ia vlejë, investohuni.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Keni shumë mendime që ju ziejnë në kokë dhe nuk po mundeni të përqendroheni. Gjatë kësaj periudhe është normale të ndodhë kështu, mos u shqetësoni. Bëni kujdes në punë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Miqtë tuaj dinë për çfarë duhet t’ju këshillojnë, ndaj dëgjojini. Mos krijoni probleme në punë.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Ka gjëra që nuk mund të ndryshohen. Disa të tjera ama, po, kështu që filloni ta bëni. Mos humbisni më kohë, është e kotë.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Hidhni sytë nga vetja për të kuptuar pse të tjerët sillen kështu me ju. Nuk është një periudhë e keqe, por mund të keni më shumë.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Kjo kohë është shumë stresuese. Ju duhet një pushim nga të gjitha. Mos harroni se sa e rëndësishme është të kaloni kohë me ata që doni.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Hëna është në anën tuaj, përpiquni të mos dekurajoheni. Në punë mund të keni më shumë përfitime. Por duhet të jeni të përkushtuar.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Do të jetë një periudhë stresuese, por mos u dekurajoni. Familja është me ju, ashtu si dhe partneri/ja juaj.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Edhe nëse gjërat nuk po shkojnë siç duhet, armatosuni me durim, është arma më e mirë. Kjo e hënë do të jetë një ditë e bukur. Në punë do të keni lajme.