Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Është e rëndësishme të qëndroni të qetë këtë të mërkurë. Mjaft më me diskutime dhe tensione. E njëjta situatë edhe në punë, më mirë të qëndroni larg problemeve.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Nga kjo e mërkurë duhet të përqendroheni më shumë tek çështjet e dashurisë, keni një shans të mirë. Problemet e vjetra mund të zgjidhen në punë.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Mëngjesi nuk do jetë i lehtë por pasditja do të ketë surpriza të mëdha. Në punë do të ketë disa kriza por të gjitha mund të kapërcehen.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Kujdes nga rimendimi i ish-ëve, nuk është gjithmonë një ide e mirë. Në punë do të ketë disa probleme.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Në dashuri mos u dorëzo, ka gjithmonë mundësi. Në punë duhet të fokusoheni më shumë për të arritur të gjitha objektivat.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Do të ketë mundësi të mira për të reflektuar për dikë që keni lënë të largohet nga ju. Mos e humbni shpresën as në punë.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Ka ditë që me siguri gjërat do të përmirësohen, ndaj nuk mund të ankoheni. Një surprizë do të vijë këtë mbrëmje të mërkurë. Kujdes nga përplasjet me eprorët në punë.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Tani që keni kuptuar deri diku se çfarë doni nga partneri juaj, mund të dëshironi të filloni diçka më serioze. Në punë duhet të punoni gjithnjë e më shumë për të arritur maksimumin.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Ka shumë gjëra në punë që mund të përmirësohen. Në sferën e dashurisë, për fat të mirë, partneri juaj është gjithmonë pranë jush.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Mundohuni të jepni gjithçka në lidhjen tuaj. Sidomos gjëra që mendoni se do t’ju bëjnë të ndiheni mirë. Në punë do të jetë një situatë më e mirë.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Kaosi i kësaj periudhe ju bën të humbni fokusin tek gjërat e rëndësishme. Lërini pak mënjanë problemet e punës.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Ka shumë gjëra që mund të jenë më mirë, përpiquni t’i përmirësoni ato. Ka gjëra në punë që nxjerrin nevojën të ngriheni dhe të flisni me shefin tuaj.