Dashi
Sot do t’ju duhet të përdorni një strategji dinake. Dita do jetë e tensionuar dhe delikate. Disa nga miqtë tuaj mund të përpiqen të bëjnë presion mbi ju për të marrë disa gjëra. Ju do të duhet të gjeni një mënyrë të zgjuar për të dalë nga ky vend me pengesa.

Demi
Sot do të bëheni mjaft introspektivë dhe do të reflektoni për jetën tuaj. Ju ndoshta keni dëgjuar disa lajme dekurajuese në lidhje me dikë afër jush. Do të zbuloni se keni vendosur shumë emocione në këtë marrëdhënie. Mos lejoni që kjo t’ju pengojë. Duhet të reagoni.

Binjakët
A ju kanë thënë ndonjëherë miqtë tuaj se mund të jeni një mësues i shkëlqyer? Në shtëpi je ti që flet gjatë gjithë kohës. Jeni pothuajse i detyruar t’i bëni të tjerët t’ju dëgjojnë. Fëmijët janë të magjepsur nga njohuritë tuaja. Njohuria nuk është rrugë njëkahëshe.

Gaforrja
Ju keni punuar shumë kohët e fundit dhe keni dhënë shumë energji për të tjerët. Sot ndiheni të lodhur. Gjatë gjithë ditës do të ketë tension në ajër. Ju mund të mendoni se disa njerëz që i konsideronit miq tani ju zhgënjejnë.

Luani
Sot, padyshim që do t’i bëni vetes shumë pyetje. Ju prireni të jeni mjaft introvertë dhe zakonisht keni nevojë për shumë liri. Zakonisht jeni një person energjik, por me energjinë aktuale astrale në lojë, mund të ndiheni të vetmuar dhe dyshues për aftësitë tuaja.

Virgjëresha
Ju do të jeni shpëtimtari i ditës. Mençuria dhe durimi juaj do të jenë pasuritë tuaja më të mira sot. Ju do të jeni një ndihmë e madhe për ata që ju rrethojnë. Në aspektin ekonomik sot mund të përballeni me disa pasiguri.

Peshorja
Ju nuk duhet të punoni aq shumë. Ju mund të keni shumë energji, por trupi juaj duhet të pushojë herë pas here. Jeta ka më shumë sesa puna. Mundohuni të merrni pak kohë për t’u çlodhur dhe për të rimbushur bateritë tuaja. Së shpejti do të duhet të jeni në formën më të mirë.

Akrepi
Do të jeni të humbur në mendimet tuaja sot. Atmosfera qiellore është e duhura për t’ju mundësuar të mendoni për një aspekt zhgënjyes të jetës suaj. Shpesh partneri juaj është shumë larg jush. Është koha e duhur për të biseduar me partnerin tuaj për këtë situatë dhe të përpiqeni ta rregulloni atë.

Shigjetari
Njerëzit përreth jush mund të kenë pritur pak më shumë bashkëpunim nga ana juaj. Ju mund të jeni më të mirë dhe më të shqetësuar për nevojat e tyre. Ndonjëherë ju silleni si një fëmijë që dëshiron të luajë më shumë.

Bricjapi
Një shpërthim energjie pozitive është në dispozicion për ju dhe ka një ndikim pozitiv në punën tuaj. Ndihesh më i fortë dhe më i fuqishëm se kurrë. Nëse duhet të bëni një marrëveshje, kjo është me siguri dita për ta bërë atë. Ju do të keni sukses.

Ujori
Tregohuni të kujdesshëm në punë sot sepse dikush do mundohet t’ju manipulojë në një farë mënyre. Me shumë mundësi, një bashkëpunëtori yt do të përpiqet të duket sikur ai ose ajo di më shumë se ju. Mos u mashtroni. Në fund të fundit, besoni vetëm veten tuaj.

Peshqit
Idetë po rrjedhin pa ndërprerje në lidhje me karrierën tuaj, por për disa arsye, ekziston ende një forcë e madhe që duket se po ju pengon të vini në veprim këto ide. Kuptoni se shumica e këtij bllokimi është thjesht në mendjen tuaj.