Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Duhet të filloni të jeni më shumë aktiv dhe i pranishëm, ndoshta mund të merrni surpriza të papritura që do t’ju lënë vërtet pa fjalë.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Ka disa të reja, sidomos në punë. Gjatë këtyre ditëve të pushimit, përpiquni të përqendroheni në atë që dëshironi vërtet.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Duhet të filloni të ndryshoni këndvështrimin tuaj sepse kjo mënyrë aktuale e të vepruarit nuk është e mirë. Nuk keni gjithmonë të drejtë dhe njerëzit rreth jush nuk do të kenë durim përgjithmonë.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Ditë e vështirë për ata që kanë pasur një mbrëmjes të trazuar. Flini pak dhe ftilloni mendimet tuaja, mund të ketë sfida të reja!

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Vendosmëria juaj me siguri do t’ju çojë në majë. Por tani provoni të pushoni sepse është pjesë e programit!

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Lëreni veten të çlirët dhe do të shihni që gjithçka do të duket më e thjeshtë. Ka kaq shumë gjëra që do t’ju duhet të rregulloni, por ia vlen.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Karakterizoheni nga një qetësi që shumë njerëz e kanë zili. Kjo gjë, për fatin tuaj, po ju sjell suksesin që keni dashur gjithmonë.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Telashe po shfaqen për ata që nuk i kanë gjërat e qarta dhe janë të pavendosur. Mundohuni të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë, por bëjeni këtë, pa i lënë të tjerët të ndikojnë tek ju.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Nëse filloni të besoni tek vetja, do të shihni që gjërat dalëngadalë bëhen, marrin formë. Kini kujdes në fund të muajit, mund të merrni lajme të papritura.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Aftësia juaj për të rregulluar gjërat, më në fund po bëhet e dobishme. Gjithçka që mendonit se e kishit të humbur, po kthehet, ndaj mos u dorëzoni.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Mos lejoni që paranoja t’ju pushtojë kaq shumë. Ju me të vërtetë keni gjithçka nën kontroll, ndaj mos merrni për kot!

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Mos u besoni atyre që në lidhje me diçka, po ju thonë se nuk mund ta bëni. Ju keni të gjitha kartat në tavolinë për të fituar betejën tuaj.