Ish-sulmuesi i Napolit e nisi aventurën e tij në Toronto duke shënuar 6 gola dhe 2 asistime në vetëm 10 ndeshje.

Dukej sikur Insigne do të kapte majat në ekipin e tij të ri, por në fakt nuk ndodhi kështu pasi Insigne po përjeton probleme të mëdha personale në familjen e tij.

Nuk dihej cila ishte arsyeja, por në orët e fundit është zbuluar gjithçka se përse ish-kapiteni i Napolit u ndal. Familja e tij po përjeton një moment të vështirë pasi bashkëshortja e tij, Jenny Darone, e cila ka qenë shtatëzënë në muajin e gjashtë, ka humbur fëmijën.