Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të bëjnë njohje të shkëlqyera, por duhet të prisni për në fundjavë. Kujdes mos e teproni në punë, pa shumë zhurmë.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Emocionet janë në një gjendje përgjumjeje, por mos u dorëzoni. Puna do të bëhet më intensive, por kjo do të ndodhë pak para pushimeve tuaja verore, më konkretisht para gushtit.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Dashuri, dashuri gjithmonë dashuri, kjo është ajo që ju nevojitet, ndaj merrni dhe jepni dashuri. Puna do ju japë më shumë kënaqësi. Pritet të ndodhë në fund të muajit.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Një e enjte disi e lodhshme, përpiquni të rikuperoni ditën tuaj në orët në vijim. Në këtë periudhë, shumë shpenzime keni për aktivitetet tuaja. Bëjini sytë katër.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Nëse jeni zemra të vetmuara, mund të përballoni të bëni atë që dëshironi. Shmangni me kujdes njerëzit e paqartë në punë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Ende një ditë interesante përsa i përket ndjenjave. Shumë njerëz janë duke përgatitur projekte të reja, bëjeni edhe ju.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Këtë të enjte mos e teproni shumë. Do keni gjendje plogështie në mëngjes, por do të rikuperoheni në mbrëmje. Aktualisht është koha për të mos u zënë me dikë dhe për të shmangur polemikat në punë.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Kushdo që përjeton një tension emocional, do të duhet të përpiqet ta kapërcejë atë. Më mirë të shmangni konfliktet në punë gjatë kësaj të enjteje.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Mëngjesi i kësaj të enjteje pritet të jetë më i mirë se pasditja, por në përgjithësi do të jetë një ditë pozitive. Nëse ka kontraste, mos u dekurajoni.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Është një ditë që nis në mënyrë konfuze kjo e enjte por pasdite do të përmirësohet. Në punë dallohen projekte të reja në horizont, por mos e teproni në entuziazëm.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Disa lajme për ndjenjat mund të shfaqen gjatë ditës. Ka hapësirë edhe ​​në punë edhe për projekte të reja.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Kushtojini vëmendje raporteve në çift, në këto ditë të fundit të qershorit do të jeni shumë të vëmendshëm ndaj detajeve. Koha pozitive për të bërë një propozim në punë.